Nauka Angielskiego – Język Angielski Online dla Każdego

Trzy najważniejsze wskazówki dla uczących się języków obcych, nie tylko angielskiego

Posted on: 2 marca 2010

W wywiadzie dla lexiophiles.com Steve Kaufmann zapytany o trzy w jego ocenie najważniejsze wskazówki dla uczących się języków odpowiedział:

[ bardzo luźne ;) tłumaczenie fragmentu wywiadu ]

1. Nie polegaj na nauczycielu. Postanów, że odkryjesz nowy język po swojemu. Nauka obcego języka jest jak przejście przez nieznany las. Po prostu musisz mieć oczy i uszy otwarte na to co się dzieje.

2. Skup się na słuchaniu i czytaniu i budowaniu słownictwa, zarówno pojedynczych słów jak i całych fraz. Nie staraj się mówić już na samym początku nauki. Nie jesteś jeszcze w stanie powiedzieć w nowym języku niczego co byłoby interesujące dla twoich rozmówców.

3. Będziesz wiedział kiedy będziesz gotowy do mówienia. Od tego momentu po prostu mów i nie przejmuj się błędami. Nie proś ani nie oczekuj korekt podczas rozmowy i tak zaraz o nich zapomnisz. Musisz sam obserwować swoje braki i wyszukiwać właściwe wzory językowe kiedy słuchasz i czytasz.

Całość wywiadu, w oryginalnej angielskiej wersji na stronie Interview of the Week: Steve Kaufmann na www.lexiophiles.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Darmowy eBook dla Ciebie

The Linguist: Osobisty przewodnik do nauki języka. Jak uczyć się języka

The Linguist: Osobisty przewodnik do nauki języka. Jak uczyć się języka | tytuł oryginału: The Linguist: Personal guide to language learning How to learn a language | autor: Steve Kaufmann | tłumaczenie z angielskiego: Grzegorz Łobiński

Reklamy
%d blogerów lubi to: