Nauka Angielskiego – Język Angielski Online dla Każdego

Metoda Kaufmann’a w pigułce

Posted on: 12 lutego 2010

Po pierwsze: Ucz się angielskiego z materiałów które cię interesują.
Najważniejszą sprawą w procesie uczenia się języka obcego jest motywacja. Uczący się musi być zmotywowany do nauki. Dlatego właśnie powinieneś uczyć się języka z autentycznych i tylko interesujących Ciebie tekstów. Jeżeli będziesz zainteresowany tym co czytasz, będziesz zmotywowany, żeby to zrozumieć. Jeśli będziesz zmotywowany do tego, żeby zrozumieć, uda Ci się. Możliwie szybko porzuć więc książkowe czytanki, które i tak zazwyczaj nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Znajdź materiał na interesujący Ciebie temat i ucz się języka jakby przy okazji. Jak to zrobić. Pomoże Ci w tym system LingQ, do którego możesz zaimportować dowolny materiał i pracując z nim uczyć się angielskiego.

Po drugie: Rozszerzaj słownictwo!
Aby nauczyć się języka musisz wystawić się na kontakt z nim. Bardzo częsty kontakt. W jaki sposób nauczyłeś się języka ojczystego? Na początku, zanim zacząłeś mówić, słyszałeś go ciągle, przez cały czas, w różnych sytuacjach. To samo musisz zrobić z nowym językiem. Słuchaj i czytaj tak dużo materiałów w nowym języku ile możesz. Wykorzystuj każdy wolny, przeważnie niewykorzystany, czas. Słuchaj w autobusie, tramwaju, samochodzie, podczas sprzątania, mycia naczyń itd. Ważne jest jednak, żebyś rozumiał to czego słuchasz. W przetłumaczeniu, zrozumieniu tekstu i zapamiętywaniu nowych słów i fraz pomoże Ci system LingQ.

Po trzecie: Systematycznie ćwicz mówienie i pisanie!
Po wystawieniu się na kontakt z językiem i treningu słownictwa będziesz gotów żeby zacząć powoli pisać i mówić w nowym języku. Rób to regularnie. Regularnie pisz i oddawaj swoje teksty do sprawdzenia. Nawet jeśli cały tekst miałby zawierać dwa zdania, oddaj go do korekty. W swoich tekstach używaj fraz i zwrotów poznanych podczas słuchania i tłumaczenia tekstów.

Po czwarte: Ustal cele i mierz postępy!
Bardzo często kiedy uczymy się języka ciężko jest powiedzieć czy robimy postępy. Właśnie dlatego system LingQ mierzy wszystko co robisz. Ile słów już znasz, ile słów się nauczyłeś, system zapamiętuje statystyki błędów w twoich pracach pisemnych. LingQ zapamiętuje wszystko i mierzy postępy w realizacji celów. Wypełnij ustalone cele a będziesz zdziwiony jak bardzo twój angielski się polepszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Darmowy eBook dla Ciebie

The Linguist: Osobisty przewodnik do nauki języka. Jak uczyć się języka

The Linguist: Osobisty przewodnik do nauki języka. Jak uczyć się języka | tytuł oryginału: The Linguist: Personal guide to language learning How to learn a language | autor: Steve Kaufmann | tłumaczenie z angielskiego: Grzegorz Łobiński

Reklamy
%d blogerów lubi to: